Sodininkystė – malonumas, kuris nereikalauja daug laiko

Turite žalią kampelį, kuris gali tapti asmeniniu Jūsų rojumi? Ne tik dėl nuostabios aplinkos, tačiau ir skanaus, savo paties auginto maisto? Tokiu atveju siūlome įsigyti įrangą, kuri gali padaryti, jog sodininkystė bus malonumas, o ne darbas. Didžioji dalis sodui ir daržui skirtos įrangos yra universalios, tačiau kai kuri – labai specifinė. Todėl prieš įsigijant bet kokią įrangą, pirmiausia turėtumėte nuspręsti ką savo sode norite auginti ir kokio tipo sodininkyste norėtumėte užsiimti.

SodininkysteTodėl pirmiausia reikia nuspręsti, kam sodas Jums reikalingas. Kol vieniems sodininkystės tai tik paprasčiausias mėgavimasis vaiskrūmiais, tuo tarpu kiti ir soduose augina daug daržovių, kurios vėliau maitina žmones žiemos metu. Dar kiti – daržoves, vaisius, uogas ar net gelės augina pardavimui bei iš to gyvena. Šiuo metu gana populiarus variantas – sujungti sodą su daržu, tačiau neatskirti ribos, kur prasideda vienas ir kur baigiasi kitas. Tokiu atveju reikės daugiau dėmesio skirti daržui, tačiau juk visumoje viskas atrodys labai gražiai, tad šiek tiek laiko – ir sodininkystė suteiks Jums galimybę valgyti šviežias daržoves.

Taip pat labai svarbu pasirūpinti tinkamomis laistymo sistemomis, kurios ne tik tolygiai paskirsto vandenį, tačiau taip pat ir padeda tikslingai kaupti lietaus vandenį. Kadangi vasaros metu laistymas yra vienas dažniausių darbų, kuris dažniausiai atima daugiausia laiko – tinkamas laistymo sistema padės Jums išvengti bet kokio diskomforto.

Taip pat svarbu pasirūpinti ir tinkamomis apšvietimo sistemomis. Geriausiai tinka LED lauko šviestuvai, kadangi jie nereikalauja daug energijos, tačiau sėkmingai apšviečia net ir didelius plotus, blogas oras jiems nėra baisus.

Žinoma, sodininkystė Jums bus kur kas malonesnė, jeigu ne tik dirbsite, tačiau ir ilsėsitės. O tam puikiai tinka suoliukai, kurie turi būti pastatyti pačiuose gražiausiuose sodo vietose. Geriausia – greta šviestuvų. Tokiu atveju skani kava sode galės būti geriama ne tik rytais, tačiau ir vakarais. Tai pats gražiausias laikas, kai galima džiaugti savo sodu, taip pat, skinti uodas nuo medžių ir mėgautis jų vaisiais.

Sodininkystė gali tapti labai šauniu hobiu, kuri padės Jums ne tik išmokti naujus dalykus, tačiau ir atrasti tame labai daug malonumo. Svarbiausia – gera įranga ir žinios. Tuomet sodas visada atrodys puikiai ir buvimas jame bus ypač malonus.

Parengta pagal https://sodininku.info puslapio medžiagą.