Lauko baseinų įranga – ko reikės?

Baseinai opStilingi lauko baseinai daugeliui lietuvių siejasi su išskirtine prabanga ir didelėmis išlaidomis, todėl šio sprendimo atsisakoma net nepradėjus domėtis realiomis įrangos kainomis. Baseinų montuotojai teigia, kad baimė investuoti į baseiną yra nepagrįsta. Visų pirma, pirkėjams siūlomi įvairių tipų ir skirtingų konstrukcijų (natūraliai – ir kainų) baseinai, o profesionali baseinų įranga užtikrina ilgalaikius ir patikimus rezultatus, nereikalauja dažnų atnaujinimo ir keitimo darbų. Galiausiai, baseinas – tai ne tik finansinė investicija, bet ir išskirtinis atsipalaidavimo šaltinis, daugelio specialistų traktuojamas kaip gydomoji priemonė, stiprinanti raumenis ir imunitetą.

Jei norite, kad baseinas džiugintų savo kokybe ir patikima eksploatacija, visų pirma turite rinktis žinomus ir rinkoje vertinamus baseinų pardavėjus ir montuotojus, kurie atsakys į visus jūsų klausimus ir padės priimti racionaliausią sprendimą konkrečioje situacijoje. Prieš pasirašydami bendradarbiavimo sutartį, pasidomėkite pasirinktos įmonės darbų apimtimis, terminais ir kainomis.

Kad baseinas užtikrintų ilgaamžę ir patikimą eksploataciją, jums bus reikalinga profesionali baseinų įranga. Priklausomai nuo individualių pirkėjų poreikių, šiandien galima rinktis įvairius baseinų priedus, kurie poilsio zonai suteiks daugiau išskirtinumo. Tiesa, papildoma įranga orientuota į dizainą ir estetiką, o būtinieji priedai – į vandens kokybę ir sveikatą. Visų pirma, lauko baseinai negali būti eksploatuojami be tinkamos filtravimo sistemos. Be filtrų, baseino vanduo greitai praras savo žavesį, taps gleivėtas ir žalsvas. Be to, vandenyje atsiras dumblių, o gyventojus erzins nemalonus kvapas. Konkretūs filtrai parenkami, įvertinus montuojamo baseino duomenis, t. y. jo dydį, paskirtį ir maudynių intensyvumą. Tinkamai baseino eksploatacijai reikalinga profesionali vandens valymo įranga ir patikimi filtrai. Baseine taip pat įrengiami specialūs vandens purkštukai, kurie nukreipia nešvarumus link filtro. Sveikoms maudynėms reikalinga ir atsakingai parinkta baseinų chemija. Primename, kad stovinčiame vandenyje dauginasi žmogaus sveikatai pavojingos bakterijos ir mikroorganizmai, todėl jums bus reikalingos patikimos dezinfekcijos priemonės. Baseinuose taip pat naudojami specialūs preparatai, skirti vandens šarmams ir rūgštingumai reguliuoti.

Apskritai, įsirengti baseiną kieme nėra sunkus ar keblus darbas. Tiesa, eksterjero specialistai teigia, kad racionaliausias sprendimas – pagalvoti apie baseiną dar namo įrengimo pradžioje. Taip išvengsite brangių eksterjero atnaujinimo darbų. Galutinė baseino kaina priklauso ir nuo baseino gamybinių medžiagų, pasirinktos konstrukcijos. Brangiausi – betoniniai lauko baseinai, tačiau natūraliai tokie baseinai užtikrina ilgaamžiškiausius rodiklius, leidžia laisvai eksperimentuoti su dizaino ir formos sprendimais. Jei ieškote pigesnio sprendimo, jums patiks karkasiniai baseinai, kurie nereikalauja didelių išlaidų, yra lengvai ir greitai montuojami. Nors tokie baseinai negali užtikrinti ilgalaikių rezultatų, tinkamai prižiūrimi jie tarnaus ne vienerius metus.