Šventinis stalas ir gražios lėkštės

Raudonos lėkštėsArtėjant gražiausioms metų šventėms, pagalvokime ne tik apie dovanas artimiesiems, bet ir apie tai, kaip dengsime savo šventinį stalą. Galbūt gražios kalėdinės lekstes internetu bus labai svarbus šventinis atributas, o gal mums reikės prasimerkti dailią eglutės šaką? Kalėdas organizuosime patys, todėl ir vaizdas jose galės būti toks, kokio norėsime. Tad štai jums keletas patarimų, kaip stilingai paserviruoti kalėdinį stalą.

Gražios lėkštės

Pirmiausia, artėjant šventėms, siūlome paklausti savęs, ar jums tikrai gražios tokios lėkštės, kokias dėsite ant stalo? Gal jau metas atsinaujinti? Artėjant šventėms lekstes internetu galima nusipirkti pigiau, o jų įvairovė – tiesiog pasakiška. Kalėdinės lėkštės gali būti ir tradicinės baltos, tačiau derančios tarpusavyje, iš to paties komplekto. Taip pat jos gali būti raudonos arba žalios. Gali būti ir su specialiais kalėdiniais vaizdeliais. Smagu per Kalėdas ant stalo pasidėti vienodų lėkščių komplektą – tai galėtų suteikti daug džiaugsmo kiekvienam šventės dalyviui.

Vienodos stiklinės

Tačiau pagalvoti galima ne tik apie lėkštes, bet ir apie kitus indus, kurie irgi bus ant šventinio stalo. Tarkime, vienodos stiklinės taip pat galėtų būti puikus šventinis atributas, kurį suorganizuotumėte juos. Stiklinės greitai dūžta, dėl to dauguma žmonių jas turi pirmiausia skirtingas. Jos būna ne vienodų formų, o ir taures retai kada žmonės turi vienodas. Taigi, būtų tikrai gražu, jeigu per Kalėdas jūsų namuose būtų vienodos taurės, į kurias kiekvienas galėtų įsipilti, ką nori, ir toliau gražiai švęsti.

Maisto – ne daug, bet įvairaus

Mūsų kultūroje pamažu iš mados išeina vaišėmis nukrautas stalas, kuris visada išgąsdina persivalgyti nemėgstančius žmones. Kalėdoms taip pat būtų galima taikyti principą – mažiau yra daugiau, ir nesitikėti, kad šventinis stalas turėtų padaryti įspūdį svečiams vien tik savo gausumu. Jeigu ir turite kokių nors skanių dalykų, tai verčiau jų nedideliais kiekiais dėti ant stalo, o esant poreikiui, papildyti. Kai per šventes ant stalo ima gesti maistas, vaizdas pasidaro nekoks. Kadangi tas maistas dažnai būna supirktas iš vos turimų santaupų, tai kai galiausiai vieną dieną stalas būna apkrautas, o paskui niekas nesuvalgo maisto, šį ir sugedusį šeiminiai iš gailesčio susirenka, suvalgo, neretai ir apsinuodija.

Dekoracijos ir papuošimai

Žvakės turėtų būti svarbiu akcentu ant jūsų stalo. Be eglės šakos jūs taip pat turbūt neišsiversite, nors iš tiesų, galima tos šakos ir nedėti, jeigu šalia stovi visa gyva papuošta eglutė.