Savybės, reikalingos žemių matuotojui

Jeigu jums reikalinga valdų topografine nuotrauka, veikiausiai kviesite specialistus, užsiimančius žemės matavimais. Tai specialybė, apie kurią rašė net mūsų kalbos klasikas Donelaitis metuose. Senovėje žemė buvo matuojama kitaip ir ta profesija buvo labai svarbi. Ko reikia žemės matuotojui, kokių savybių? Net Biblijoje aprašomi žemės matuotojai.

Palyginimas iš Biblijos

TopografikaNors topografine nuotrauka evangeliniais laikais dar neegzistavo, tačiau žemės matuotojai darbavosi. Viename palyginime iš Evangeljos pasakojama, kad vienas tėvas mirdamas paliko gražų, gerai prižiūrėtą ūkį su dideliu žemės sklypu savo dviem sūnums. Po mirties tėvo sūnūs turėjo sklypą pasidalinti. Tačiau niekaip to negalėjo to padaryti, nes kiekvienas visada sau numatuodavo vis didesnę sklypo dalį, po lygiai nepamatuodavo. Ką padarė tada vienas išminčius? Jis pasakė – tu matuok, o tu išsirink tą dalį, kurios nori. Taip konfliktas buvo išspręstas. O kilo jis dėl godumo ir išminties nebuvimo. Tad akivaizdu, kad tai savybės, kurių priešingybių reikėtų geram žemėtvarkininkui.

Reikalingas tikslumas, logika

Jeigu grįžtume į realybę, į šiuos laikus ir pažiūrėtume, ko geodezininkus bei žemės matuotojus moko universitetuose, pamatytume įdomių dalykų. Pavyzdžiui, topografine nuotrauka nors ir padaro speciali technologija, bet pirmiausia už visko turi stovėti dalyką suprantantis žmogus. Jeigu to nebus, tai ir nuotraukos normalios nebus. Taigi, tam, kad galėtum į tokius mokslus bei darbus eiti, pirmiausia reikia labai aiškios logikos prote, tikslumo. Kitaip tariant, polinkis į matematiką bei visokius skaičiavimus jau iškart galėtų būti traktuojamas kaip tos savybės, kurių tikrai reikia matuoti žemę mokančiam žmogui. Jeigu jos turimos, tada galima tikėtis net ir labai gerų rezultatų, dirbant tokioje srityje.

Reikalingas ir platus mąstymas

Tačiau taip pat žemės matuotojui, geodezininkui ar tam, kas daro topografinę nuotrauką, tikrai labai svarbu turėti ir labai platų mąstymą. Kuo plačiau mąstysite, tuo geriau galėsite padaryti savo darbą. Be to, tada galbūt dirbsite ne tik sraigteliu svetimoje kontoroje, o ir atliksite kažką savo, sukursite savo asmeninę darbo vietą, o tai tik suteikia įkvėpimo.