Apšvietimo idėjos lauke

Kada namuose, lauko erdvėse tinka LED apšvietimas? Beveik visada, jeigu tik yra protinga, vienijanti apšvietimo idėja ir strategija. Tad jeigu dar nežinote, kaip panaudoti šias lempas, siūlome pasisemti įkvėpimo ir paskaityti, kokias erdves lauke verta apšviesti.

Apšviestas baseinas

LED sprendimaiDažniausiai baseino apšvietimui naudojamos LED lemputės. Baseinas – tai žydra svajonė kiekvieniems namams, tačiau tik nedaug kas turi baseiną. Gyvenantieji šiltuose kraštuose daug dažniau leidžia sau mėgautis lauko baseinu. Lietuvoje vietoje baseino turbūt populiariau yra kubilas, nes jame galima šildytis šaltą žiemą. Visgi ir mes turime vasaros, ir jeigu nutarėte įrengti lauko baseiną, jį būtinai norėsite ir apšviesti. Tikra magija vakare arba naktį eiti į lauką ir sėdėti prie apšviesto baseino. Vanduo visada mus veikia raminančiai ir netgi svajingai. Todėl būtų keista nenorėti pasimėgauti tokia pramoga, jeigu yra galimybė. LED lempas verta dėti į patį baseino vidų – į sienas ir ant dugno. Tuomet būtent šviečiantis baseinas ir bus pagrindinis šviesos šaltinis. Per skaidrų vandenį spinduliai puikiai pasiskirstys. Aišku, verta padėti kelis žibintus ar toršerus ir apskritai lauke, galima juos montuoti tiesiog prie gultų.

Šviesa prie durų

Paprastam kiemui pirmiausia verta pradėti galvoti apie šviesą prie lauko durų. Tuomet svarbu nepadaryti kalbos ir neįdėti labai ryškios į akis plieskiančios šviesos, kuri tuojau pat mus apakintų, vos išėjus į lauką. Kaip ir visur kitur planuojant apšvietimą, kiemo šviesos lauke turi patogiai apšviesti tas zonas, kur einame, kur mums ta šviesa reikalinga.

Apšviestas takas

Jeigu turite didesnę lauko teritoriją, galite padovanoti sau šviečiantį taką. Tai labai gražus kiemo sprendimas. Paprastai lemputės dedasi į pačią tako tekstūrą – ar tai būtų akmens skalda, ar akmens masės parketas, ar kas nors kitas. Tačiau apačioje sumontuotos švieselės taip ir kviečia eiti tokiu taku. Tad jeigu norite sukurti išskirtinę naktinę lauko aplinką, būtinai pasinaudosite tokiu pasiūlymu.

Šviesa pavėsinėje taip pat gali suteikti jaukumo ir noro pasėdėti vakarais lauke. Papildoma šviesa lauke gali būti ten, kur dažnai naktį einate, pavyzdžiui, šiltnamyje.