Durpės – gera trąša

Viena iš geriausių natūralių trąšų yra durpių substratas. Kodėl? Nes būtent durpės yra visiškai natūralus produktas, susidaręs kadaise pelkėse ir pelynuose, ir tai mūsų reljefo pasididžiavimas. Durpių substratas yra gaminamas iš skystesnių, drėgnesnių durpių, todėl juo patogu tręšti ar netgi jame gaminti. Nereikia jokių cheminių trąšų, pakanka šio ekologiško produkto.

Pirmieji daigai

RekyvaPatyrę sodininkai – entuziastai dar prieš prasidedant sezonui jau ima kambariuose, mažuose indeliuose auginti mažus daigus ir daigelius. Tai – pirmieji daigai, kurie vėliau atšilus keliaus į tikrą žemę. Norisi, kad jie iškart turėtų užtikrintas sąlygas, nes kambaryje nesinorėtų auginti be reikalo prasto derliaus. Juk užima vietą visi tie vazonai. Tad durpių substratas gali būti ta medžiaga, kurioje jūs ir auginsite savo pirmuosius daigus. Tai labai tinkama daiginimui medžiaga, kadangi ji puri, joje daug mineralų, natūralių trąšų.

Kame auginti balkono derlių?

Tie, kas apskritai neturi daržo, tik nori auginti derlių balkone ar kambaryje vazonuose, loveliuose, turi dar pirma rasti, ką į tuos lovelius įberti. Galima berti juodžemį, tačiau taip pat galima iškart berti durpių substratą. Tai bus puiki medžiaga kaip trąša. Kiti sodininkai permaišo juodžemį su durpėmis. Kad ir kaip nuspręsite, tačiau jums vis tiek reikės tą sodinimui skirtą terpę pirkti. Jeigu tiesiog bet kur iš miesto pasikasite žemės, nieko gero nebus. Joje gal jau knibždės įvairūs parazitai, ta žemė gal bus nualinta ir nederlinga. Todėl itin svarbu, kad jūs turėtumėte tikrai gerą juodžemį ir durpes, kuriuose augintumėte.

Šiltnamis

Kai ne pirmus metus toje pačioje vietoje auginate šiltnamį, žemė gali būti nualinta. Vėlgi, jums tuomet reikės trąšų. Tai arba gali būti komposto tipo žemė, arba tai gali būti durpių substratai, kurie labai gerai bet kokio tipo augalams. Jūsų šiltnamis bus natūraliai patręštas. Be to, daug kam ši trąša labiau patinka už kompostą, nes turi malonesnį kvapą ir savo visą formą. Juk kompostas yra organinės atliekos, ir ne visiems tai yra estetiška bei priimtina.