Traktoriai – kaip pasirinkti?

TraktoriaiŽemės ūkio darbai ir traktoriai tapo neatsiejama visuma. Norint įsigyti tinkamą tenka gerai apsvarstyti įvairius galimus pasirinkimus, kurių gamintojai tikrai daug siūlo. Ši technika yra brangi, todėl investicija yra ilgalaikė. Norint, kad ji pateisintų lūkesčius reikia pasirinkti tinkamą traktoriaus rūšį bei technines savybes.

Labai svarbu, kad traktorius būtų perkamas iš patikimų pardavėjų. Nesižavėkite itin mažomis kainomis, kurias siūlo tie, kurie veiklą vykdo nelegaliai. Tai ilgalaikė investicija, todėl ir suteikiamos garantijos priklausys tik perkant iš legalių pardavėjų. Šiuo metu siūlomas didelis pasirinkimas. Galime rasti kompaktiškus mini traktorius 12–24 AG. Jie ypatingai populiarūs nedideliuose šeimos ūkiuose. Taip pat prireikus galime rinktis sunkiasvorius 250–350 AG.

Traktorius reikalingas ne tik žemės ūkyje, bet ir statybų sektoriuje. Tai dvi pagrindinės šakos, kuriose tokia technika atlieka labai svarbų vaidmenį. Tiesa, žemės ūkyje jie naudojami dažniau, o ir galimybės didesnės. Tai universali technika, kuri palengvina darbus. Tokiu būdu taupomas laikas ir darbo jėga. Pavyzdžiui, žemės ūkio įmonėje traktorius padės apdirbti žemę, paruošti pašarus gyvuliams, patręšti laukus, o statybose pravers kasant kanalus, ruošiant statyboms skirtą aikštelę ar išvežant atliekas. Kaip matote pritaikymas yra gana platus.

Šiuolaikiniai modernūs traktoriai skiriasi nuo savo pirmtakų. Juose erdvios ir patogios kabinos bei lengvas valdymas. Juos galima suskirstyti į kelias kategorijas. Pirmoji, jau paminėti mini traktoriai. Tai mažų gabaritų ir galingumo technika. Jis puikus pagalbininkas mažame ūkyje. Tai patraukli kaina, universalus panaudojimas įvairiems darbams, manevringumas. Kita rūšis – universalus traktorius. Jis taip pat bus manevringas. Galės važiuoti įvairiu reljefiniu paviršiumi bei bus lengvai valdomas. Trečia rūšis – speciali technika, kuri skirta traktoriams. Pavyzdžiui, ekskavatorius priskiriamas šiai rūšiai. Tai technika padedanti palengvinti krovimo darbus.

Kaip jau žinote, traktorius yra nepigus pirkinys. Vis dėl to, kaina priklauso nuo daugelio kriterijų, kurie svarbūs pirkėjui. Vienam reikės mini traktoriaus, o kitam universalaus. Kainai įtakos turi gamintojas, modelis, rūšis, gamybos metai. Taip pat ar tai naujas traktorius, ar naudotas. Be to, svarbi ir jo galia, trauka, greitis. Prie kainos didėjimo prisideda ir papildomos funkcijos, kurias jis atlieka.

Per pora dešimtmečių traktoriai pasikeitė. Keičiantis žemės ūkio technologijoms, kito ir technika, kuri palengvina daugelį ūkio darbų. Šiuo metu rasti kokybišką ir gerą tikrai galima nesunkiai. Tereikia žinoti kur ir ką pirkti.