Kokybiškos vasarinės padangos

Atėjus pavasariui daugelis vairuotojų susimąsto apie savo automobilio padangas. Tai labai svarbu. Juk vasarinės padangos atlieka svarbią funkciją. Kuo jos kokybiškesnės, tuo komfortiškesnės ir saugesnės vairavimo sąlygos bus sukurtos ne tik vairuotojui, bet ir kitiems eismo dalyviams.

Kiekvienais metais nuo balandžio mėn. 10 d. draudžiama eksploatuoti žiemines padangas. Vairuotojai turi pasirūpinti, kad jų transporto priemonė būtų su vasarinėmis arba universaliomis padangomis, priešingu atveju gresia baudos. Kaip ir kitus daiktus, taip ir padangas dera naudoti pagal jų paskirtį. Tam pritaria tiek padangų gamintojai, tiek ir policijos pareigūnai, tiek ir tie, kurie yra atsakingi už saugų eismą.

PadangosDažnai manoma, kad nusipirkti padangas labai paprasta. Tai nėra tiesa, nebent tiksliai žinote į ką reikia atkreipti dėmesį. Ar žinote, ką reiškia ant padangų esantys žymėjimai? Vienas iš svarbiausių – skaičių ir raidžių kombinacija, pavyzdžiui, 195/55 R15. Čia nurodytas padangos plotis, aukštis, skersmuo. Geriausia, kai padangos perkamos tokios, kokias rekomenduoja automobilio gamintojas. Neverta ieškoti kitokių sprendimų.

Dar labai svarbi yra padangos pagaminimo data. Gaila, bet dar daugelis vairuotojų mano, kad svarbiausia geras nesusidėvėjęs protektorius, o kada pagamintos padangos visiškai nesvarbu. Tai labai neteisinga nuomonė. Su lig kiekvienais metais padangos praranda savo savybes, pavyzdžiui, netinkamai jas laikant žiemos metu prarandamos gerosios savybės. Taip pat, kaip bebūtų gaila, bet kiekvienas gaminys turi savo galiojimo laiką, kuomet gamintojas garantuoja už tinkamas savybes. Taigi, atkreipkite dėmesį į DOT užrašą ant padangos. Tai pagaminimo datos žymėjimas. Po šių raidžių matomi pirmi du skaičiai parodo pagaminimo savaitę, o kita skaičių kombinacija – gamybos metus.

Dabar vasarinės padangos žymimos ir daugeliu kitų kriterijų. Galime rasti triukšmingumo lygį, stabdymo kelio atžymą, stabdymo greitis ir daugelis kitų. Ne visus kriterijus verta žinoti paprastam pirkėjui, tačiau bent jau pagrindinius – privaloma. Taip pat visuomet galima kreiptis į pardavėjus, kurie suteiks informatyvią konsultaciją bei padės pasirinkti tinkamas padangas jūsų turimai transporto priemonei. Kalbant apie kainas, galima rasti įvairių gamintojų siūlomus tiek pigius, tiek ir brangius modelius. Kiekvienas gali pagal save pasirinkti tinkamą pasiūlymą.

Kokybiškos vasarinės padangos užtikrina visų saugumą. Be to, tinkamai eksploatuojamos jos atlieka ir kitą svarbią funkciją – apsaugo nuo netikėtumų kelyje. Rinktis kokybiškas padangas ir jas laiku pasikeisti yra kiekvieno automobilio savininko pareiga. Rūpintis tuo reikia visuomet.