Šunų ligos

Nors veterinarijos klinika šuniukams reikalinga nuo jų gimimo, nes ten suteikiami skiepai ir kita būtina priežiūra, tačiau deja į kliniką dažniau gyvūnai atvežami, kai kažkuo serga. Taip pat kaip ir žmonės, kurie eina pas gydytojus, kai kas nors būna negerai. Kokios yra dažnos šunų ligos, susirgimai?

Nepaskiepijus – gali blogai baigtis

Jeigu veterinarijos klinika nebuvo aplankyta jauname amžiuje, kada reikėjo skiepytis, gali būti, kad ją teks aplankyti vėliau, jau užsikrėtus ligomis. Pasiutligė nėra vienintelė liga, kuria galima užsikrėsti. Taip pat yra šunų maras ir daug kitų ligų, kuriomis šuniukui sergant, nusimato prasti dalykai.

Stuburo išvaržos, uždegimai, paralyžius

VeterinarijaSakoma, kad kiemo šunys yra sveikiausi, o veisliniai šunys kartais yra išveisti tokios keistos formos, kad yra tikrai gražūs, bet ne tokie sveiki. Taksų ir kitų ilgesnį stuburą turinčių šunų liga dažnai yra stuburo išvaržos arba uždegimai, taip pat galimas paralyžius. Šios problemos gali atsirasti dėl peršalimo arba labai aktyvaus judėjimo. Pvz., taksams negalima leisti šuoliuoti laiptais, nes tai gali visiškai išnarinti jų stuburą. Paprastai stuburo nervus galima atstatyti, jeigu pažeidimai mažesni, bet jeigu jie labai dideli, tuomet teks daugiau vargti.

Alerginės reakcijos

Kartais šunys patiria alergines reakcijas kokiems nors lauke pauostytiems augalams, suvalgytiems produktams ar kitiems alergenams. Dėl alergijos juos gali išberti, taip pat jie gali pasidaryti vangūs, karščiuoti, vemti. Alergiją netgi gali sukelti skiepai. Esant alerginei reakcijai, šuniuką būtina vežti į kliniką, kad būtų kuo greičiau suleidžiami „priešnuodžiai“.

Šlapimo nelaikymas po sterilizavimo

Kai kurioms kalytėms labai nepasiseka ir sterilizacija komplikuojasi. Atsiranda tam tikras šlapimo takų struktūrų pažeidimas ir dėl to šuniukui ima nelaikyti šlapimas. Dėl to šeimininkai priversti šunį visą laiką šerti hormoniniais vaistais. Jeigu jie nevartojami – vėl prasideda šlapimo nelaikymas. Aišku, tokių atvejų būna retai, bet kartais nutinka.

Virškinimo problemos

Dažnai šuniukai vemia, viduriuoja, kai ką nors užvalgo. Tačiau, jeigu šuniukui dažnai taip būna, metas eiti pas veterinarą – gali būti visokių ligų, žarnyne gyvenančių kenkėjų.