Dažniausiai kylantys klausimai apie saulės elektrinės įrengimą

Galimybė gauti mažesnes būsto išlaikymo sąskaitas vilioja daugelį žmonių, todėl nieko nuostabaus, kad vis dažniau pasvarstoma rinktis alternatyvius elektros energijos šaltinius. Viena tokių galimybių – tai saulės elektrinės, kurios Lietuvoje yra pasirenkamos vis dažniau. Užsienio šalyse saulės jėgainių pritaikymas vartotojų reikmėms tikrai nėra naujovė, tačiau lietuviams vis dar kyla įvairių klausimų ir dvejonių. Žemiau rasite atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus, ir galbūt tai padės jums kur kas paprasčiau priimti tam tikrus sprendimus.

Ar saulės elektrinės tikrai atsiperka?

Taip, tačiau gali skirtis laikotarpis, per kurį elektrinė atsipirks. Įprastai tam turi įtakos elektrinės galingumas, saulės kolektorių užimamas plotas bei elektros energijos vartojimo įpročiai. Tuo atveju, jei elektros energijos suvartojama ganėtinai daug, natūralu, kad saulės jėgainė atsipirks gerokai greičiau (saulės energija yra nemokama, todėl sąskaitos už elektrą tampa neaktualios). Nors gali atrodyti, kad saulės kolektorius verta įsirengti tik tose vietose, kur elektros energijos suvartojama ypatingai daug (pavyzdžiui, gamyklose), tačiau tai nėra tiesa. Įsirengti saulės elektrinę gali būti palanku nuosavame name ar net sodyboje – tereikia pasirinkti tinkamiausią jėgainę.

Ar bėgant metams saulės elektrinė išlieka efektyvi?

Vartotojai neretai baiminasi, kad bėgant metams saulės elektrinių efektyvumas gali gerokai sumažėti, tačiau praktika rodo, kad ilgainiui efektyvumas sumažėja tik labai neženkliai (per vienerius metus saulės elektrinė praranda ne daugiau nei vieną procentą savo efektyvumo). Taigi, galima būti visiškai ramiems, jog ilgainiui šių įrenginių efektyvumas išliks pakankamai didelis.

Ar saulės jėgainė reikalauja ypatingos priežiūros?

Taip pat gana dažnai nuogąstaujama, kad saulės elektrinės gali pareikalauti pernelyg sudėtingos priežiūros, tačiau dėl to nuogąstauti taip pat nereikėtų. Įprastai saulės elektrinėms yra teikiama ilgametė garantija, o reguliari priežiūra yra labai paprasta – tereikia periodiškai nuplauti nešvarumus.

Ar saulės kolektoriai nesugadins stogo?

Jei saulės kolektoriai bus kokybiškai sumontuojami, jie pastato stogui tikrai nepakenks. Būtent todėl visada yra svarbu kreiptis į patyrusius specialistus, kurie gali pasirūpinti tinkamu saulės kolektorių montavimu. Taip pat svarbu žinoti, kad saulės elektrinė gali būti montuojama ne vien tik ant stogo, bet taip pat ir ant žemės, tad visada yra galimybė priimti palankiausią sprendimą.

Jei siekiate gauti kiek įmanoma daugiau informacijos apie siūlomas saulės elektrines, visuomet galite kreiptis į specialistus, kurie mielai atsakys į visus jums kylančius klausimus ir padės paprasčiau priimti tam tikrus sprendimus.

Straipsnis parašytas konsultuojantis su Solet.