Stogo dangos pasirinkimas

Stogas yra viena iš svarbiausių viso pastato konstrukcijos dalių. Įvairios stogo dangos ir tų dangų priedai leidžia rinktis įvairius architektūrinius sprendimus. Tinkamai pasirinktas gali pastatą išskirti iš šalia stovinčių ir suteikti jam unikalumo.

Labai svarbu, kokia stogo danga yra numatyti namo projekte. Jei dar tik rengiatės statyti namą, tai pasidomėkite ir pasirinkite stogo dangą. Jei jau projektas yra, tai reikės rinktis tą, kuri tinka tokiai stogo konstrukcijai, kuri numatyta projekte. Šiuo metu randamas didelis stogo dangų pasirinkimas.

Stogo dangų įvairovėVienas iš populiarų pasirinkimų – plieninė stogo danga. Galima rinktis ir čerpių imitacijos plieninę dangą. Taip pat randamas ir įvairių spalvų pasirinkimas. Svarbiausi jos privalumai yra šie: gražus estetinis vaizdas, geras kainos ir kokybės santykis, nebrangus montavimas. Išskirtinė teigiama savybė – mažas svoris. Tad, jei yra numatyta namo projekte, kad reikalinga stogo danga, kuri mažai sveria, tai plieninė puikiai tiks. Tarkim, jei statomas rąstinis namas, tai tokia danga netiks dėl per mažo svorio.

Kitas populiarus pasirinkimas – čerpės. Jos pasižymi ilgaamžiškumu ir teikia pastatui išskirtinės prabangos. Galima išskirti dvi jų rūšis: keraminės ir betoninės. Galima rasti įvairių spalvų ir formų pasirinkimą. Taip pat galima rinktis tokias, kurios turi papildomų privalumų, pavyzdžiui, apsaugą nuo samanojimo. Daugelį metų tokia stogo danga atrodys nepriekaištingai. Kai kuriems čerpių samanojimas atrodo itin gražiai. Tuomet pastatas atrodo autentiškai. Ši stogo danga yra sunki, todėl itin tinka rąstiniams namams.

Dar vienas pasirinkimas, kuris populiarus mūsų šalyje – bituminės čerpės. Didžiausias jų privalumas – jos itin tinkamos netaisyklingų stogų dengimui. Jų sunaudojama gerokai mažiau ir tai leidžia sumažinti išlaidas stogui, o ir dangų priedai kainuos mažiau. Didžiulis spalvų pasirinkimas leidžia priderinti prie įvairių fasado elementų.

Vis dar daugelis pastatams renkasi šiferį. Tiesa, dabar stogai dengiami beasbestiniu šiferiu, nes asbestas yra uždraustas dėl kenksmingo poveikio žmonių sveikatai. Daugelį metų Lietuvoje tai buvo populiari danga stogui. Dabar galima rasti šiuolaikinį šiferį, kuris pateisins pirkėjų lūkesčius. Didžiausias privalumas – maža kaina. Taip pat jis nerūdys ir pasižymės gera garso izoliacija. Verta paminėti ir lengvą montavimą.

Įvairių dangų priedai ir pačios dangos skirtos stogui suteikia daugybę galimybių. Galime rinktis klasikinį stogą ar modernų. Viskas priklauso nuo to, koks numatytas projektas. Žinoma, kad labai svarbu rinktis tik kokybiškus gaminius. Stogas turi tarnauti ilgai ir patikimai.