Šiluma mūsų namuose

Kaip jau rašiau anksčiau, ketvirtadienį visą dieną buvau mūsų naujuose įrenginėjamuose namuose. Kadangi ten pastatytas naujas pečius (krosnis), tai prasideda nauja mūsų namo šildymo epocha – namų šildymas granulėmis pakeis mūsų namų temperatūrą. Labai gerai, nes dėl šalčio jau ne kartą skundėsi gyventojai, kurie užsuka dar labai retai. Prieš tai mes svarstėme ir kitokius variantus, kaip galėtų būti šildomi namai, kokiu kuru, kokiais metodais, kokiomis sistemomis vertėtų šildyti. Priėjome kelias išvadas dėl tam tikrų būdų.

Infraraudonųjų spindulių plokštės

Šilumos sprendimaiIš pradžių šis metodas tikrai sužavėjo. Atrodė labai patrauklu ir kone nuostabu, kad taip paprastai ir greitai galima sušildyti namus, nenaudojant jokio kuro. Principas yra visai kitoks, nes spinduliai sušildo paviršius, o nuo paviršių paskui sušyla ir visas oras. Tačiau mums ėmė šiek tiek kelti nepasitikėjimą tie spinduliai. Ėmėme aiškintis, ar tai tikrai nekenkia sveikatai, ar viskas gerai su tokiu metodu. Radome įvairios informacijos, o kuo tikėti – neaišku. Tad nutarėme nerizikuoti ir pasirinkti patikimą sprendimą.

Šildymas dujomis

Visi žinome, kad su dujomis labai sutaupai – ar ant jų gamini, ar su jomis važinėji, ar namus šildai. Tačiau šis metodas irgi turi savų niuansų. Iš tiesų, dujos atrodė taip pat palankus variantas, tačiau namų šildymas granulėmis atrodė saugiau ir patikimiau. Vis gyvena kraujyje kažkokia baimė ar bloga nuojauta dėl saugumo, kad su dujomis galimi labai dideli sprogimai, įvykus klaidai. Juk jos degios, tuojau pat visa sistema išlėktų į orą, jei kas ne taip. O krosnis ir jos kūrenimas atrodo saugesnis pasirinkimas. Nors išlaidų atžvilgiu kartais ekonomiškiau atrodo dujos.

Namų šildymas granulėmis

Galų gale, viršų paėmė šis būdas. Kaip? Labai paprastai ir labai gudriai. Turėjome draugų, kurie dirbo tokioje įmonėje, kuri gamina labai įvairias šildymo sistemas. Mus pasikvietė pasikalbėti. Bet draugiškai, o ne tam, kad įpirštų kažkokį konkretų daiktą. Juo labiau, kad jiems jokio skirtumo – mes sakėme, kad pirksime vis tiek ne iš jų, o ir pasirinkimas pas juos pats įvairiausias, todėl nėra jokios prasmės propaguoti ir skatinti tik kažkurios vienos rūšies produkciją. Taigi, ten pakalbėjome, mums paaiškino, kiek kas kainuoja, kaip kas veikia, kur yra kokios rizikos. Ir supratome, kad namus šildyti granulių tipo kuru yra tikrai labai patogu. Tai ir energiškai efektyvu, ir patogu. Granulės yra patogus metodas, ypač, kai namuose nuolat gyvena žmonės, ir reikiamą kambario temperatūrą verta palaikyti nuolat. Todėl kaip tik šio namų šildymo granulėmis mes ir ėmėmės ketvirtadienį. Kol kas viskas atrodo pavykę, žiūrėsim, kaip bus toliau.