Mokesčių skaičiavimo metas

Kai ateina metas deklaruoti pajamas ir skaičiuoti mokesčius, ne vienam versliam piliečiui pasidaro aktualu buhalterinės paslaugos Vilniuje. Ne kiekvienas žmogus nori skirti savo brangų laiką (brangų – nes per jį galbūt daugiau uždirbtų, kol skaičiuotų savo išlaidas ir pajamas) tokiems dalykams. Tad į buhalterijos ir mokesčių tvarkymo biurus tokiais atvejais ateina vis daugiau mokesčius sutvarkyti ir suskaičiuoti norinčių žmonių.

Žingsniai skaičiuojant mokesčius

Padedame apskaityti jūsų versląMokesčių mokėjimo ir pajamų deklaravimo laikas dažniausiai būna pavasarį, apie balandžio mėnesį. Jam būna paskirta pusantro mėnesio apytiksliai. Jeigu norite deklaruoti pajamas, tiksliau, jums tai yra būtina, tai neatidėliokite šio dalyko paskutinei dienai. Tai itin aktualu tiems žmonėms, kurie dar ir lauks kažkokio mokesčių grąžinimo. Juk mokesčiai grąžinami yra eilės tvarka – kas greitesnis, tas pirmesnis. Paskutinieji, kurie užpildo paraiškas, atgauna pinigus tik rudenį. O pirmiesiems jie atitenka jau vos po kelių savaičių, pavasarį arba rudenį.

Jeigu jau jums pavyko susitvarkyti su laiku, tai reikės susirinkti visus per metus, už kuriuos atsiskaitote, išrašytus kvitus ir sąskaitas. Pagal juos užpildykite ir buhalterinę knygą, nes nežinia, kada jos gali prireikti. Gal norėsite kur nors imti paskolą, gal kreditinę kortelę gauti – tada visuomet iš jūsų bus paprašyta parodyti šį svarbų dokumentą.

Toliau jums reikės prisijungti per Elektroninius valdžios vartus ir ten atlikti būtinus dalykus. Tai bus tam tikra registracija ir nukreipimas į sistemas, kuriose pildomos mokesčių deklaracijos. Ten jau bus paruošta ir preliminari mokesčių deklaracija, bet gal jums reikės ją papildyti. Kai papildysite, o jūsų dokumentai bus patvirtinti, tada turėsite sumokėti mokesčius. Juos reikės pervesti SODRAI ir mokesčių inspekcijai. Jeigu norėsite, dar galėsite patvirtinti grafą dėl 2 proc. mokesčio pervedimo.

Dažniausios klaidos

Kaip pastebi mokesčių ir buhalterijos specialistai, labai dažnai žmonės klysta, nes skuba. Deklaruojant mokesčius reikia atidžiai įsiskaityti į tas elektronines formas, kurias pateikia mokesčių inspekcija, SODRA. Ne vienas žmogus patikino, kad net ir būnant jaunu, skvarbaus proto žmogumi, yra labai sunku susigaudyti tose elektroninėse sistemose, jos tarsi padarytos taip, kad būtų kuo sunkiau. Tai ką kalbėti apie vyresnius žmones? Iš tiesų, jeigu norite viską užpildyti tiksliai ir teisingai, tada tikrai geriau tai daryti kruopščiai. Pasilikti laiko viskam, net ir patikrinimui, ar nėra klaidų. Su mokesčiais ir buhalterine apskaita geriau nejuokauti, nes paskui gali tekti pasigailėti.