Ką reikia žinoti apie variklio alyvą?

Apie savo automobilį kiekvienas savininkas turi žinoti pakankamai daug. Vienas iš svarbių darbų, kuriuos būtina atlikti reguliariai – keisti variklio alyvą, pavyzdžiui, naudoti Castrol 5w30. Labai svarbu, kad ji būtų aukštos kokybės ir keičiama tuo metu, kai būtina.

Automobiliai gaminami taip, kad alyvos keitimas būtų atliekamas kuo rečiau. Pavyzdžiui, daugelis šiuolaikinių transporto priemonių gali nuvažiuoti iki 30 tūkstančių kilometrų ir tuomet bus būtinas alyvos keitimas. Vis dėl to yra išimčių. Priklausomai nuo gamintojo rekomendacijų reikia pasirinkti tinkamą laiką keitimui. Tarkim, kuo senesnis automobilis, tuo dažniau reikia keisti alyvą. O norint kuo rečiau tai atlikti, reikia rinktis itin aukštos kokybės prekes.

Variklių alyvosDauguma variklių gali tinkamai veikti tik pilant sintetinę alyvą. Dar visai nesenai visi kaip susitarę teigė, kad svarbiausia geros alyvos savybė nusakoma jos klampumo indeksu. Tai gerai žinoma taisyklė tiek vairuotojams, tiek ir servisų meistrams. Šiuo metu rekomendacijos kinta. Reikia įvertinti ne tik klampumą, bet ir kitas savybes. Taip pat rinktis tik aukštos kokybės tepalus, kuriuos turėtų keisti tik aukštos kvalifikacijos meistrai patikimuose autoservisuose. Nesusižavėti pigiai atliekamomis paslaugomis kažkur neaiškiame garaže yra labai svarbu norint turėti garantijas, kad bus pakeistas tepalas į kokybišką.

Norėdami sužinoti, kas kiek laiko reikia keisti tepalus, galite apsilankyti autoservise, automobilio prekių parduotuvėje ar jūsų turimo automobilio gamintojo interneto svetainėje ir sužinoti visą reikiamą informaciją. Tarkim, Castrol 5w30 alyva yra rekomenduojama daugelio automobilių gamintojų, tačiau kas kiek laiko ją keisti reikia sužinoti pagal turimą modelį ir kitus svarbius kriterijus.

Verta pakalbėti ir apie sintetinę alyvą. Ji rekomenduojama daugeliui automobilių. Tiesa, jei turimas labai senas, tai tokia netiks. Taip pat, jeigu prieš tai naudojote mineralinę alyvą, o dabar norite naudoti sintetinę, tai kurį laiką po pakeitimo turėsite dažniau tikrinti tepalų matuoklį ir įsitikinti, kad viskas gerai. Kiekvienu atveju rekomenduojama pasitarti su autoserviso darbuotojais ar tepalų pardavėjais ir tik tuomet įsigyti tinkamą alyvą. Keitimo darbus taip pat reikia patikėti tik tiems, kurie dirba šioje srityje. Tuomet jūsų transporto priemonė bus tokia, kuria yra tinkamai rūpinamasi.

Variklio alyva, tokia kaip Castrol 5w30 yra labai geras pasirinkimas automobilio savininkui, kuris tinkamai rūpinasi savo transporto priemone. Visi žinome, kad užtikrinus kokybiškų tepalų keitimą reikiamu metu prailginsime variklio tarnavimo laiką. Tai naudinga visiems.