Avalynė turistaujantiems: ką rinktis

Vasara dar neprasidėjo, bet jau visai ant nosies, tad metas pamąstyti, kokia avalynė turistaujantiems galėtų būti pati geriausia šį vasaros sezoną. Aišku, kad tiek turistinė apranga, tiek avalynė ir aksesuarai visuomet yra tiesiogiai susiję su tuo, kur keliaujate, kokiu tikslu ir kokiu metu. Tačiau jums galbūt visai nebūtina sukti galvos mąstant, ką pasirinkti. Avalynės tipus jums surašysime čia.

Guminiai botai

Kokius batus rinktis turistavimui?Tokia avalynė turistaujantiems labiausiai tiks planuojant kelionę į drėgnas, dumblinas vietas. Jeigu norite tokių botų, tai galėsite juos nusipirkti specialioje turistinių prekių elektroninėje parduotuvėje. Guminiai botai žygyje yra universalus dalykas, tokie patys gali tikti ir vyrams, ir moterims. Svarbu, kad būtų geras dydis ir minkšta, patogi guma. Jeigu keliausite drėgnesniu metu, pavasarį ar žiemą, tai dar reikės užsimauti ir šiltesnes kojines, kaip ir visa turistinė apranga, jos turės būti pritaikytos atitinkamam orui. Tad turistinė avalynė tikrai gali visada jums leisti pajusti pačius geriausius komforto pojūčius kelionėje, jeigu tik mokate ją tinkamai pasirinkti. Dažniausiai pagalvojame apie tai, kad reikėtų pasiimti guminius batus, kai einame į kokį nors žygį, kai einame į žvejybą, kai tikrai žinome, kad keliausime labai šlapiomis vietomis. Tačiau, ar tai jau viskas? Ar daugiau nereikia apie nieką pagalvoti? Tiesą sakant, žmonės labai dažnai pamiršta, kad taip pat net ir kelionėse po miestą gali reikėti eiti per balas ir sušlapti. Tad net ir tada vertėtų kaip reikiant pasistengti nesušlapti ir turėti gerus guminius batus. Miestui jie gali būti ir kur kas elegantiškesni.

Lengvos basutės

Kelionės metu vasarą reikia turėti labai patogias basutes. Tokia turistinė avalynė dažniausiai skiriasi nuo tų elegantiškų miesto basučių, su kuriomis kartą per vasarą išeinate į lauke vykstantį koncertą. Tai rekėtų žinoti ir lengvas basutes nusipirkti labai patogias. Jos turės lygų, bet lankstų storesnį padą, bus pritaikytos jūsų pėdos išlinkimams irakseliaracijai.

Kopimo ir ėjimo batai

Ir kas be ko – svarbiausia yra turėti ėjimo ir kopimo, vadinamuosius „hiking“ batus. Tik su jais galėsite eiti uolėtomis vietovėmis, nebijoti nusiristi nuo nedidelio kalnelio, praeiti pačius didžiausius atstumus. Tik su tokiais batais galima pasivaikščioti taip, kad paskui galėtumėte sakyti – tikrai keliavau, sekėsi gerai. Jie taip pat būna ir nepraleidžiantysdrėgmės. Į sraunią upę geriausia lipti su botais arba basiems, o per drėgną pievą galima praeiti ir batais.